to
Soru Sahibi
26 Aralık 2013 08:18

oso yüksek

Hocam kolay gelsin benim 7 yaşında bir oğlum var yaklaşık 5 ay önce hastaneye götürdük ASO’su yüksek çıktı. 1100 lerde bazen 1400 lere kadar gidebiliyor ama genelde 1150 lerde sadece ASO su yüksek Birde Sedimantasyonu sonucu 48 ve boğaz iltihabi için götürdüm cpr sonucu 17 çıktı Boğaz kültürünü aynen aktarıyorum. 1) Kültür sonucu A GRUBU BETA HEMOTOLİK SKREPTOCOCCUS ÜREMEDİ 2) Boğaz kültürü sonucu FLORA BAKTERİ ÜREDİ yalnız kalp ekokardiyografisi normal, böbrek normal sadece 21 günde bir deposiline kullanıyor ama içimiz hiç rahat sadece ASO’su Cpr ve Seddımasyonu yüksek sorun şimdilik bağaz şişkinliği nedeniyle yatirdik damar yolunda tedaviuye başlandi şimdi ayak topuklarina basamiyor terliyor geçen senede ayni si olmuştu hata bir hafta yürüledi şimdiden ilginiz için çok tşk eder saygılar dilerim.ama cvp verirseniz çok sevinirim

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Gülendam Koçak
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Kardiyolojisi

Geçmiş olsun Durumunuz biraz karışık, aslında karışık değil de yeterli bilgi yok. Muhtemelen akut romatizmal ateş geçiriyor. Tedavinize devam edin. Kalpte bir şey olmaması iyi, demek ki kalbi tutmamış. Deposinin 21 günde bir yaptırırken aslında hastalanmaması gerekir. Ayaklarında şişlik var mı? Ne tedavi veriliyor? Bunları bilmeden bir şey söylemek zor

26 Aralık 2013 14:27