AK
Soru Sahibi
13 Mayıs 2020 14:17

Ortodonti tedavisi

Merhaba Elif hanım ben 23 yaşındayım. 24 Kasım 2019 tarihinde tel taktırdım. İki köpek dişimin diğerlerinden kısa olması ve alt çenemin önde olmasıydı sorunum. Ama doktorumla iletişim kuramadığımız için covid19 sebebiyle 3 aydır kontrolüm yapılmıyor. plakların çevresinde sararma tartarlar oluştu ağız bakımını düzenli yapmama rağmen ve tel takıldığı zaman tartarlar temizlenmeden ve 20 lik lerimi çekmeden başlandı tedaviye süreç normal mi? Ve değiştirebilir miyim doktorumu? Teşekkürler..

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba öncelikle geçmiş olsun. Her ortodontik tedaviye başlamadan önce , mutlaka detertraj ve yirmi yaş diş çekimi yapılması gerekiyor diyemeyiz.Hekimler her zaman ,her vakayı ,o hastanın durumuna özel olarak değerlendirerek tedavi planlaması oluştururlar.Sizde buna bağlı olarak yapılması ertelenmiş ya da gerek duyulmamış olabilir.Bu nedenle tedaviyle ilgili soru işaretlerinizi hekiminizle görüşerek detaylı bilgi alarak ,planlama hakkında bilgi edinmeniz gerekmektedir. Geçmiş olsun.Sağlıklı gülüşler dilerim. DİŞ HEKİMİ ELİF BEYCAN ŞEN

11 Haziran 2020 01:08