YM
Soru Sahibi
18 Ekim 2020 23:23

Orbital Psodotumor

Hocam benim kizimda orbital psodotumor var. Orbital miyozit de deniliyormus. 2020 Mart ayindan beri kortizon kullaniyor. Yuksek dozla ilac almadan once cift gormesi ve siddetli bas agrilari, bakis kisitliligi vardi. Suan bas agrilari devam ediyor. Bu hastalık nadir rastlanan durum dediler sizinde fikrinizi almak istiyorum. Bilgi verebilirmisiniz

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Murat Tunç
Göz Hastalıkları

Ben bu konu ile ilgilendiğim için filmler ile beraber hastayı değerlendirmem iyi olur. Takiplerde kas kalınlığında azalma oldu mu? Gözün ileri çıkıklığı düzeldi mi? Tedavi sonuçlarını değerlendirerek ilaç ayarlaması yapmamız lazım. Saygılarımla.

26 Ekim 2020 09:02