KB
Soru Sahibi
1 Ekim 2020 23:09

Okulla ilişkili sorun

Merhaba hocam benim 5yadinda bir oğlum var ana sınıfına başladı ama gitmek istemiyo çünkü bensiz duramiyor seni goremiycem diyor bu zamana kadar hiç bi sekilde ayrı kalmadı benden 1saat bile kendine güveni yok ben hep gözünün önünde olayım istiyo napicam nasıl hareket etmeliyim okula alışması icin

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Yusuf Karaer
Çocuk ve Ergen Psikiyatristi

Öncelikle okul meselesi pazarlığı olan bir mesele değil. Bu konuda ciddi kahve kararlı olmanızı bunu da oğlunuza göstermenizi öneririm. Ancak bahsettiğiniz durum ayrışma bireyleşme ile ilgili bir sıkıntı olabileceğini düşündürüyor. 1-3 yaş dönemiyle ilgili bir takım aksaklıklar olmuş olabilir. Yine özgüven meselesi de 0-1 yaş dönemi ile çok ilişkili. Bunun yanında ayrılık kaygısı bozukluğu da bahsettiğiniz duruma sebep olabilir. Dilerseniz bunlarla ilgili çocuğunuzu ve sizi değerlendirip uygun şekilde yönlendirebiliriz.

2 Ekim 2020 00:20