RR
Soru Sahibi
12 Ekim 2021 21:49

Okb hastalığı

14 yaşındayım ve takıntılarım var bişeyi birden fazla kez kontrol ediyorum mesela kapıyı kapatmam gerek en az 3 4 defa gerçekten kapatimmi diye kontrol ediyorum tekrar döndüğüm bile oluyor ve sürekli mutsuzum sürekli Bi kaygı ve sürekli dert arama isteği var kendime dert arıyorum, küçük şeyleri çok takıyorum ve içime bi bunaltı daralti çöküyo bunun farkındayım ama duzeltemiyorum bu durumlar 1 yıldır var bu aralar baya arttı internetten araştırdım ve okb yi gördüm tabii buradan net Bi şekilde tanı koymak doğru değil ama araştırdım ve bazı testler çözdüm gerçekten çok fazla benziyorum asıl sorum şu ki bu halimden kurtulmak istiyorum ve bunu tek başıma halletmem mümkünmu yoksa psikolojik Bi tedavi almam şartmı

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Burak Karakök
Çocuk ve Ergen Psikiyatristi

Merhabalar. Yardımla çok daha hızlı ve rahat bir tedavi süreci geçirirsin. Kesinlikle yardım almanı öneririm.

25 Ekim 2021 23:27