GM
Soru Sahibi
13 Şubat 2019 23:13

Oğlumun boyu incelenmeli mi?

Merhaba Elif hanım. Oğlum 2008 Kasım doğumlu. Şu anda boyu 165cm. 1 ay önceye göre 1cm uzamış. Doğduğundan beri yaşıtlarına göre daha gelişmişti. 3 aylık kilosu sadece anne sütüyle beslenmesine rağmen 6900dü. Bulunduğum kentte çocuk doktoruna muayene ve hormon tahlillerini yaptırdım. Normal görünüyor. Göğüslerde hafif büyüme var. Boy cetveline göre boy sınırından daha uzun. Sizce ayrıhtılı incelenmeli mi? Bulunduğum şehirde Çocuk Endokrinoloji bölümü bulunmuyor. Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim. İyi çalışmalar.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Elif Yağlı
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Endokrinolojisi

Merhaba Boyu yaşına göre oldukça uzun. Meme gelişimi de oldu ve kiloya bağlı değilse ergenlik de başlamış olabilir. Çocuk endokrin uzmanına başvurmanızı öneririm. Geçmiş olsun.

14 Şubat 2019 14:40