ÇH
Soru Sahibi
22 Ağustos 2019 13:31

Nöroloji raporu

Hocam bayram tatili girdiği için raporu gösteremedim.Bulunduğum yerden dolayı eylül ayına kadar hastaneye gitme imkanım olmadığı için raporumda kalın harflerle yazılı yerleri aşağıda belirttim.57 yaşındayım.Daha önce beynimdeki kılcal damarlarda tıkanıklık olduğunu biliyorum.Unutkanlık,söylemek istediğim şeylerin tam tersini söylemek,söylenen şeyleri anlamamak ya da geç algılamak gibi durumlarım var.Raporda ne yazdığını bana açıklayabilir misiniz? Şimdiden çok teşekkür ederim. Sentrum semiovale seviyesinden geçen kesitlerde bilateral derin periventriküler beyaz cevherde multipl mikroanjionatik iskemik gliotik odaklar mevcuttur.Serebral kortikal atrofi ile uyumlu girus ve sulkuslarda belirginleşme,bazal sisternalarda ve slvian fissürlerde dilatasyon ve subaraknoid mesafelerde genişlemeler izlendi.Solda mastoid hücrelerde mastoidit ile uyumlu sinyal intensite değişiklikleri izlendi.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Ergin Karakaya
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)

beyin mr da beyinde erime, küçülme ve kılcal damar tıkanıklığı var. unutkanlık ve algı ile ilgili şikayetlerinizin nedeni beyin mr daki bulgular olabilir. bir nöroloji uzmanına gitmenizde fayda var.

22 Ağustos 2019 13:57