23 Ağustos 2016 12:38

Normal yolla çocuk sahibi olabilir miyim?

merhaba Hocam, 2.yıllık evliyim ve çocuk düşünüyoruz. 2aydır korunmuyoruz. Daha önceden 2 kerede üratra darlık operasyonu geçirdim.Ancak şuanda bir problemım bulunmuyor.Akış hızı üroflowda 17.3 civarında. Daha öncekı sperm testlerimde sonuc dahada aşağılardaydı hatta bir tahlilimde sıfır sperm cıktıgı dahı olmustu veya %100 hereketsiz olduğu zamanda vardı..Ancak en son tahlılımı sizinle paylaşıyorum. Normal yol ile çocuk sahibi olabilir miyim ve yapmam gereken takviye var mıdır? Volüm: 1.4cc Hızlı ileri:%10 Yavaş ileri:%30 Yerinde heraketli:%16 hareketsiz:%44 1ml:85milyon Toplam spem:120 milyon Vialite:%56 Likefaksiyon:45dk yuvarlak hücre:%15 Lokasit:*** *** **/ml PH:7.5 Morfoloji: %9 normal yapı %91 Anormal yapı Sonuç:Sperma hücreleri hareketlilk olarak anormal gözlemlendi.3 saatlık inkübasyon sonucu normal dşı yavaşlama ve ölü sayısında artış gözlemlendi.Her sahada 3 4 lokasit görüldü.Eritrosite rastlanmadı.

1 cevap
Cevaplar (1)

Bu bulgularla cocuk sahibi olma olasılığın var.... ama sperm kaliten bozuk. Düzeltilebilir.... 15 gün ara ile 4 gün pehriz yaparak 3 ayrı spermiyogram yaptırman gerek onun sonuclarına göre tedavi yapılabilir

28 Eylül 2016 11:29