py
Soru Sahibi
26 Ocak 2014 08:19

norlevo sonrası adet ve gebelık testi tarihi

iyi günler. 31 aralıkta regl oldum. ayın 12sınde çok da gerektirmeyen bı durumda yıne de sıkıntıyaya girmemek için norlevo kullandım ilşkiden 15 dk sonra. 15 ine kadr da korunarak ilişki yaşadım ayın 22sinde kanda gebelık testi yaptrdım sonuç 0.1 23ocakta kanamam başladı damla damla kanamam azalıp artıyodu düzensizdi bugün yıne leke şeklini aldı (26 ocak) . 25 ocakta bı kadın doğum uzmanına gıttım. 10 gün primolut N tablet kullanmamı ilacı bıraktıktan sonra adet olcağımı söyledi.. norlevo kullandıktan 13 gün sonra primolut n tablet kullanmamın sakıncası var mıdır acaba ? dün akşam ilkini içtim tansıyonum yükseldı buna bağlayıp bıraktım . gebelık testini ne zaman yaptırmam lazım ve bu gördüğüm ara kanamaysa önümüzdeki adet tarihimi neye göre hesaplıcam . şimdiden teşekkür ederim

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Şebnem İnal
Kadın Hastalıkları ve Doğum

ilaç yan etki yaptı ise bırakınız. Adet tarihiniz kullanılan ilaç ile değişebilir. Son , az gördüğünüz kanamaya adet deyip 1 ay sonrayı bekleyin ve adet olmazsa gebelik testini tekrarlayın. Selamlar

27 Ocak 2014 10:38