29 Ekim 2014 19:28

Non eroziv gastropadi

Merhaba doktor bey ben endoskopi oldum sonuç olarak; özefagus mukoza ve lümeni normaldi. Z-cizgi 38. ,hiatal kıskaç 39. cm'de gecildi. Kardiya retrofleksiyonda normaldi. Korusun mukozası ödemli idi. Bx alındı(3). Antrum mukozası benekli tarzda Hiperemikti. Bx alındı(4). Pilor forme ve santralize idi. Bulbus ve post bulber bölge mukozası normal di. Tanı: Non eroziv gastropadi yaşım: 23 kilo: 58 boy: 174 cm

2 cevap
Cevaplar (2)
Uzm. Dr. Derya Akın
Dahiliye - İç Hastalıkları , Gastroenteroloji

Selam; Ülser kanser yok. Sadece gastritis var.Biyopsi daha sonuçlanmadı herhalde.

29 Ekim 2014 22:54
Soru Sahibi

Evet sonuçlanmadı doktor bey. ben her sabah kahvaltı yapar yapmaz midem ağrıyor yediğim herşey daha iki dakika olmadan tuvalete gidiyorum küçüklüğümden beri var bende onun için endoskopi yaptırdım birde her sabah ağzımdan su geliyor balgamla birlikte

30 Ekim 2014 10:32
Uzm. Dr. Derya Akın
Dahiliye - İç Hastalıkları , Gastroenteroloji

Selam; Bu belirtiler İBS olduğunuzu düşündürüyor.Yani psikolojik yönden strese duyarlılığınız varsa mide barsaklarda yiyecekle reaksiyon olur.Bu nedenle bu yakınmalar meydana gelir. selamlar

30 Ekim 2014 16:49