KF
Soru Sahibi
18 Kasım 2017 00:25

Nefrokalsinozis

Hocam merhabalar oğlum şuanda 1 yaşında ve 5 aydır d vi.intoksikosyonuna bağlı hiperkalsemi gelişti ve usgsinde medüler bilateral nefrokalsinozis teşhisi konuldu kalsiyum değerlerim şuanda normal böbrek usgsinde pelviektazi kist falan saptanmadı. Evde sodyum sitrat potasyum sitrat ve distile su ile hazırlanmış karışım veriyorum bu hastalık maleser kby yapabiliyormuş ancak şunu öğrenmek istiyorum hasarka bir şekilde de olsa kurtulma şansımız yokmu ben böbrek nakilli bir anneyim oğlumun da benim yaşadıklarımı yaşamasını istiyorum son spot idrarda ca/cre: 0.02 kanda ca:10.4 ph:6,5çıktı sadece bilgi rica ediyorum kendi hastalığı hakkında herşeyi biliyorum ama oğlumun malesef bilmiyorum ve çıldırmak üzereyim yalvarırım yardım edin böbrek yetmezliği illa gelişimi mi yoksa hasarlı bir şekilde de olsa kurtulma şansımız var mısın oğlumun benim yaşadıklarımı yaşamasını istemiyorum tşkler

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Mustafa Bak
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Nefrolojisi

Öncelikle geçmiş olsun. Çocuğunuz Çocuk Nefrolojisi takibinde. Tüm değerlerinin ve filimlerinin görülmesi gerekir. Bu nedenle takip eden Çocuk Nefrolojisi doktoruyla bunları konuşmanız uygun. olur. Gönderdiğiniz verilerle yorum yapmak ve takipli hastaya yorum yapmak uygun olmaz.

18 Kasım 2017 10:32