ÖE
Soru Sahibi
6 Eylül 2015 00:17

Nefes Darlığı

Öksürünce ağzımdan bazen beyaz bazen şeffaf küçük parçalar fırlıyor. Çıkan şey yapışkan oluyor kötü kokuyor. Nefesimi de önemli ölçüde tıkıyorlar, zor nefes almama sebep oluyorlar. Nedeni ne olabilir? Hangi bölüme gitmeliyim? İlginiz ve alakanız için şimdiden teşekkürler.

6 cevap
Cevaplar (6)
Prof. Dr. Güçlü Kaan Beriat
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB , Odyoloji

İki farklı bölüme KBB ve GÖĞÜS HASTALIKLARI

6 Eylül 2015 06:50
ÖE
Soru Sahibi

Akciğer röntgeni ve akciğer tomografisi temiz çıktı, akciğerden ziyade bu şeyler soluk borumu etkiliyor gibime geliyor, sorun boğaz kısmında olabilir büyük ihtimalle sizce nereden kaynaklanıyor olabilir bu şeyler ?

6 Eylül 2015 11:13
Prof. Dr. Güçlü Kaan Beriat
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB , Odyoloji

Bu şikayetler sinuslerden kaynaklanabilir. Bu açıdan değerlendirilmelidir.

10 Eylül 2015 21:10
ÖE
Soru Sahibi

Sinüs tomografisi de çekildim temiz çıktı, midemde alkalen reflü ve mideme safra kaçışı vardır ayrıyeten alerjik rinitim de var bunun için aşı tedaviside olacağım sizce bunlardan biri yapabilir mi bu tükürükleri ?

11 Eylül 2015 01:04
Prof. Dr. Güçlü Kaan Beriat
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB , Odyoloji

Burada üçüncü kaynak yemek borusu veya mide olabilir. Gastroenteroloji bölümüne başvurun.

11 Eylül 2015 12:49
ÖE
Soru Sahibi

Çok sağ olun, ilginiz için teşekkürler..

11 Eylül 2015 19:37
Prof. Dr. Güçlü Kaan Beriat
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB , Odyoloji

Rica ederim uzaktan bu kadar yardimci olabiliyorum

11 Eylül 2015 20:51
ÖE
Soru Sahibi

Sinüs tomografisinde -Sol orta ve inferior konkalarda minimal hipertrofi -Nazal septumda minimal sola deviasyon çıktı acaba bunların anlamı nedir ?

13 Eylül 2015 10:34
Prof. Dr. Güçlü Kaan Beriat
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB , Odyoloji

Anlamlı değil.

13 Eylül 2015 17:48
ÖE
Soru Sahibi

anlamlı değil derken hocam burnumda nefes almama engel olabilir mi bu sonuçlar veya başka bir şeye ?

15 Eylül 2015 22:20
Prof. Dr. Güçlü Kaan Beriat
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB , Odyoloji

Görmeden net bilgi veremem

17 Eylül 2015 21:02