ÇÖ
Soru Sahibi
15 Ağustos 2019 11:54

Ne yapabiliriz

Saygılar hocam oğlum 4.5 yaşında serebral palsi hastası zihinsel gelişmi 11 ayla uyumlu yapabileceğimiz tedavi var mıdır yoğun fizik tedavi alıyoruz ancak çok yavaş ilerliyoruz

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Öğr. Üyesi Yunus Keser Yılmaz
Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp

Merhaba özlem Hanım, geçmiş olsun. BU sorunun cevabını dah önce birkaç kez yazdım, zannedersem bir sorun nedeniyle sistemde yer almadı. Bilindiği gibi serebrl palsy beyin, sinir sistemi ve sinir bağlantılRI İLE İLŞKİLİ OLAN BİR SORUNDUR. Genellikle doğum sırasundave ve sonrasında sinir hücrelerinin oksijenlenmesindeki problem nedeniyle gelişen bi klinik tablodur.Bu konuda mevcut tedavi yaklaşımları yanında, lieratürde akupunktur, homeopati, fitoterpi ve başka tedavi yöntemleri ile hastalığa yaklaşım ve tedavi çalışmaları mevcuttur. Ancak tabiki bu tedaviler konusunda tecrübeli ve konusunda uzman doktor müdahaleleri önemlidir.

30 Ağustos 2019 05:07