ÇM
Soru Sahibi
22 Ağustos 2020 21:53

Nabız neden yükseliyor

Selamlar hocam 26 yaş mitral kapak prolapsusu ve ek atımlardan dolayı yaklaşık 6 aydır aç karna beloc zok 25mg kullanıyorum geçen gün ilaç kullanmayı unuttum ilaç saatinden 2 saat sonra nabzım 150 ye kadar yükseldi bu ilacı kullanmadan önce böyle bir sorunum yoktu ve bu ilacı bırakmak istiyorum nasıl bırakabilirim bilginize ihtiyacım var.

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba Memoli Bey, Bu grup ilaçlar ritm düzenlemede sık kullandığımız ilaçlar olsa da, aniden bırakmak refleks olarak geçici kalp hızı yükselmelerine yol açabiliyor. Bırakırken birkaç gün her zamanki dozun yarısını almak sonra tamamen bırakmak en iyisi olacaktır. Yalnız bırakma kararını siz değil doktorunuz vermeli. Lütfen önce muayene olun. www.drcanozbek.com

22 Ağustos 2020 22:49