KC
Soru Sahibi
8 Ekim 2021 12:13

Mycoplasma için kullandığım ilaçların etkileşimi

İyi günler bende Mycoplasma genitalum ve hominis tespit edildi. Ürolog 2 kutu tetradox yazdı enfeksiyoncu avelox ( moksifloksasin) yazdı. Ben ve partnerim de tek seferde geçsin diye tetradox ve aveloxu beraber kullandık 18 gün. Sorum şu bu iki antibiyotiği beraber kullanmak etkilerini azaltır mı?Birbirlerinin etkilerini ve işlevlerini etkilerler mi ? Farklı antibiyotikler ama bazen duyuyoruz antibiyotikler birbirlerini bloke edebiliyor. Eliminasyonlarını artırıp etki durumlarını azaltabiliyorlar. Bu iki ilaç için böyle bir durum söz konusu mudur ?

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba, Avelox ile tetradox arasında bilinen bir ilaç-ilaç etkileşimi bulunmamaktadır. Birlikte kullanımının etkiyi azaltmasını beklemeyiz. Şikayetleriniz tekrarlarsa tekrar hekiminize başvurmanızı öneririm. Geçmiş olsun

11 Ekim 2021 16:23