AB
Soru Sahibi
4 Mayıs 2019 13:33

Mv minimal prolabe

Hocam iyi günler bana 2 yıl önce mvp minimal tanısı kondu ve müsabaka sporları yapmam söylendi ve onun dısındaki sporları yapabilcegim soylendi ben orta düzeyde fitness yapıyorum sizce sorun olurmu ve bende olan mvp önemli birşey midir teşekkürler son olarak ilgi alanı seçin diyor hocam olmadıgında aort koarktasyonu sectim mvp yazmiyordu ilgi alanında

2 cevap
Cevaplar (2)

MVP önemli bir kardiyak sorun değildir Yıllık takip yaptırman yeterlidir.

4 Mayıs 2019 21:11
AB
Soru Sahibi

Hocam yanıtınız icin saolun hocam aklıma takılan son bir sey var bana 2 yıl önce mvp minimal konuldugunda holter falan hersey yapıldı 1 yıl sonra gel denildi bu sene gittim bulgularda degisiklik yok ama musabaka sporu yapma dedi bende sasırdım birsey degismedigine gore neden boyle dedigini anlayamadım sorun olmazssa 2 yıl sonra birdaha gel dedi uzun qt sendromu diye birsey buldum intertten sonra gittim iki yıl önceki holter sonucumu buldum azami qtc=453 tü normal qtc=390 dı bu sonuclar degismis olabildigi icin böyle söylmeis olabilirmi ama doktorum hic soylememisti size sormak istedim

23 Mayıs 2019 12:19

Ritim bozukluğu yoksa spor yapmanızda bu halinizde bir sıkıntı yok. Geçmiş olsun.

23 Mayıs 2019 21:29