KD
Soru Sahibi
27 Ekim 2016 21:41

Müzmin Yağlı Egzama

Merhabalar Hoca'm. Seboreik dermatit rahatsızlığım var. Kulak üstü saç bölgemde seyrelmeler var. Kafamda kaşıntı, kepeklenme ve yağlanma var. Dermatoloğa gittim ama bu rahatsızlığın kesin bir tedavisinin olmadığını ve sık sık tekrarlayabileceğini söyledi. Coredol 0.1 losyon ve 2 farklı hap verdi. Verilen bu losyonu nasıl kullanmam gerektiğini söylemedi maalesef. Bu kortizonlu losyonu hangi bölgelere sürmem gerekiyor. Kulak üstü saç bölgemde kaşıntı yok ama seyrelme var. Bu losyon seyrelen yerlerdeki saçı çıkartmak amaçlı mı kullanılıyor? Yoksa kaşıntıyı kontrol altına almak için mi? Bu losyonu hangi bölgelerime ve ne kadar süre uygulamam gerekiyor? Losyonu seyrelen yere uygulasam saç çıkar mı? Ya da hiç kullanmasam bu losyonu bir şey olur mu? Losyon kortizonlu olduğu için kullanıp kullanmama konusunda tereddütlüyüm.Şimdiden teşekkür ederim vereceğiniz cevap için.

1 cevap
Cevaplar (1)

Seboreik dermatit sıklıkla saçlı deri ve yüzde kızarık kepekli oluşumlara neden olan bir hastalıktır. Mevsimsel strese bağlı tekrarlar olabilir. İlaçları bu dönemlerde kullanabilirsiniz. Saç dökülmesi başka nedenlere bağlı olabilir. Geçmiş olsun

28 Ekim 2016 07:52