TH
Soru Sahibi
25 Şubat 2021 01:01

muc6 ve muc5ac ile boyanma

İyi günler Doktor hanım.16 yaşındaki kardeşim için şiddetli mide ağrısı,istemli başlayıp istemsiz devam eden kilo kaybı,kabızlık,anal kanama şikayetiyle çocuk gastroenterolojisi bölümüne başvurduk.Endoskopi yapıldı,biyopsi alındı ve sonuç olarak mukozada patolojik değişiklik görülmediği,helikobakter pylori (-),giardia (-), muc5ac ile foveolar epitelde boyanma ve muc6 ile antral glanlarda boyanma tespit edildi.Ayrıca calprotektin testide yapıldı ve 106 çıktı.Acaba bu muc5ac ve muc6 ile boyanmalar konusunda endişe etmemiz gereken bir durum var mı?normal midir?ne önerirsiniz.Cevabınızı bekliyorum.Teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Mahya Sultan Tosun
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme

merhaba bu boyanmalar normal mide dokusuna sahip olduğunu gösteriyor; yani iyi bir sonuç bu..

24 Mart 2021 10:35