YE
Soru Sahibi
16 Mayıs 2018 14:55

MTHFR Heterozigot ve Folik Asit

Hocam 40 yaşında ve 2 yıllık evliyim. 1,5 yıl önce gelişmeyen gebelik 3 ay önce de bebeğin kalbi durduğu için 2 kürtaj oldu. 2.gebelikten sonra genetik testler yapıldı. Kromozom analizi henüz çıkmadı, anti-kardiolipin ve anti-fosfolipid testlerin dördü de negatif, ANA negatif, trombofili panelinde MTHFR'nin her ikisi de heterozigot. MTHFR heterozigot olduğu için folik asit 5 gr verildi. Yüksek doz folik asidin otizm riskini arttırdığına dair yayınları görünce kafam karıştı. Yüksek doz almalı mıyım? Yaptırmamı önerdiğiniz başka testler var mı? Folat 19,7 (ref:3,1-19,9) B12 - 309 (ref:*** *** **) Homosistein bakılması gerekir mi?

1 cevap
Cevaplar (1)

folik asiti oneren kadim dogumcunuz oldugu icin korkmaniza gerek yok

16 Mayıs 2018 15:32