DK
Soru Sahibi
15 Şubat 2019 14:49

Mthfr a1298c homozigot

Hocam diğer sonuclarımda mutasyon saptanmamıştır yazıyor ama bunlarda şöyle yazıyor. MTHFR (A1298C) HOMOZİGOT MUTASYON SAPTANMIŞTIR. PAI-1 5G/4G : 4G/4G Tüp bebekle hamile kalıp kalp atısını duyamadıgımız için 10 haftalk kürtaj oldum. Çıkan sonuc nedir? Hematoloji doktoruna gittim ancak iğne coraspin vs. vermedi ve bu sonuc düşüğe kürtaja neden olcak bişey değil bişeyin yok dedi. Gebelikten önce ve sonrası için ilaç vermedi başka testlerde yapmadı fibrinojenede bakmadı ama benimle aynı durumda ve türde pıhtılaşması olan arkadaslarım clexane coraspin kullandı. Tekrar bebeğmin ölmesinden korkuyorum. Şimdi bende pıhtılaşma var mı yok mu ve pai de ki mutasyon ne anlama geliyor. ne yapmam gerek bilgilendirirseniz cok sevinirim çok arada kaldım konuyla ilgili

1 cevap
Cevaplar (1)

Hematoloji doktorunuz cok hakli bu gibi degiskliklerin genel toplumda gorulme sıklıkları fazla oldugu icin yasamis oldugunuz dusuk ile iliskili olma ihtimali yok denecek kadar azdir bu durumda asil onemli olan dusuk materyalinden kromozom analizi sonra da sizlerden kromozom analizi yapilmasidir

15 Şubat 2019 16:25