KA
Soru Sahibi
11 Haziran 2011 17:43

mrb hocam. ben 1 ay önce endoskopi çektrdm yaşm 24 ama bu 3. endoskopim old

mrb hocam. ben 1 ay önce endoskopi çektrdm yaşm 24 ama bu 3. endoskopim oldu:( doktorum 3 aylık ilaç tedavisi verdi kullanalı 1 ay oldu rahatlama oldu ama ciddi boğaz problemleri yaşamaya başladım. reflü kaynaklı gibi çünkü antibiyotiklr iğneler boğaz ağrımı pek geçirmedi yutkunma ses kısıklığı burunda ciddi yanma şeklinde rahatsızlıklarım oluştu. endoskopi raporum: Özofagus mukoza ve duvarları normal.kapiller şebeke normal görünümde.varis yok.Z çizgisi 39 cmde.Z çizgisi üzerinde dil şeklinde özofajit alanları mevcut.diyafrağmatik kıskaç 40 cmde.U manevrası ile özofagus alt sifinkterinde hafif gevşeklik mevcut.Hiyatus kesesi yok. mide fundus,korpus,angulus ve antrumda mukoza ve duvarlar normal görünümde.erozyon yok.eritem veya submukozal hemoraji yok. atrofi yok. pilor santralize. bulbus forme.aktif vya scar evresinde ülser yok. post bulber duodenum normal. kanaat:ALT ÖZOFAGUS SİFİNKTER YETMEZLİĞİ EVER A ÖZOFAJİTİS sizce durum ne ben ne yapmalym ameliyat önerirmisin

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. İlkay Süalp
Pratisyen Hekimlik

Sorunuzun yanıtlanmadığını görüyorum. Arzu ederseniz sitemizden bir başka genel cerrahi uzmanı seçerek sorunuzu tekrar sorabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

18 Haziran 2011 16:10