KH
Soru Sahibi
19 Şubat 2011 02:40

mrb. dun kasıklarımın ağrıması sonucu acile gittim dr. idrar yolları iltih

mrb. dun kasıklarımın ağrıması sonucu acile gittim dr. idrar yolları iltihabı dedi ilac verdi. haricinde dikkat etmem gerekenler nedir acaba? ve... testler yapıldı, sonuçta normal olmayan iki sey var onlar nedir ? Test adı: LYM 3.76 Referans: H(0,6 - 3,4) "" RDW 18.0 "" H(11,6 - 14,8) Koyu renk yazan ama altı cizili olmayan diğer ikiside: MCV 78.7 L(80 -97) MCH 26.7 L(27 -31,2) şimdiden tsk ler...?

2 cevap
Cevaplar (2)

bu testler çok anlamlı değil.İdra tahlilinizin sonucnu yazarsanız daha iyi olur. Geçmiş olsun

19 Şubat 2011 18:18
KH
Soru Sahibi

MRB, ÖMER BEY, İdrar tahlilinin sonuçlarını yazın demiştiniz... idrar mikroskopi sonuçları: ERİTROSİT 2 H.Sahada (0-5) SİLENDİR 0 LPF EPİTEL 10 H.Sahada LÖKOSİT H 21 H.Sahada (0-5) BAKTERİ BOL H.Sahada Birde kimyasal analiz var kağıtta ama yazmadım gerek var mıydı bilmiyorum. Ben bebek için tedavi goruyorum dr. kadın doğumcuya yolladı oda Zimaks ve Urocare verdi. Haricen nelere dikkat etmem gerekiyor acile gittim için tam bilgilendirilemedim. Tsk ler....

20 Şubat 2011 15:42

üriner enf.teşhisi doğru.İdrarınızda bol bakteri ve normalden fazal lokosit var.İdraar kültürü yaptırılıp uygun antibiotik tesbit edilebilirdi.Bu ilaçları alabilirsiniz.Ayrıca bol sıvı tüketin.Geçmiş olsun

20 Şubat 2011 23:41