ye
Soru Sahibi
22 Eylül 2014 14:08

mr sonucu

merhaba dr bey kulakta geçmeyen bir iltihaptan dolayı doktor beyin mr ı istemişti.bulguları yazıyorum lütfen açıklar mısınız çok merak ediyorum.BULGULAR:En büyüğü 5*3 boyutunda olmak uzere her iki serebral hemisfer beyaz cevherinde t2 ve flair sekanslarında hiperintens izlenen,uzun aksları ventriküle dik seyirli olan dağınık yerleşimli lezyonlar mevcuttur.bu lezyonlarklinik bulgular da destekliyor demiyelinizan hastalık MS yönünden anlamlı olabilir.Sagda mastoid hücrelerde hafif derecede efüzyon mevcuttur.diğer her şey normal yazıyor.bu sonuçlar ne demek?lütfen cevaplar mısınız.çok teşekkür ederim

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Ömer Soyak
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)

ÖNCELİKLE GEÇMİŞ OLSUN. BİR HASTANIN TANISI MR A BAKILARAK KONULMAZ .BEYİNDEKİ TARİFLENEN LEZYONLAR ÖNCELİKLE MUAYENE BULGULARINIZA GÖRE DEĞERLENDİRİLİR. YOKSA YAZDIĞINIZA GÖRE BENİM DEĞERLENDİRME YAPMAM FALCILIK TARZI BİR ŞEY OLUR. BENİM ÖNERİM LÜTFEN BİR NÖROLOJİ UZMANINA MUAYENE OLARAK MR SONUCUNUZU YORUMLATMANIZ OLACAKTIR . SAYGILARIMLA..

22 Eylül 2014 20:50