TA
Soru Sahibi
12 Temmuz 2021 18:50

Mr sonucu yorum

Merhaba. Eşim uykudayken epilepsi benzeri nöbet geçirdi.uyandırdım kendine geldi hemen. Dr MR istedi sonucu yorumlar mısınız RADYOLOJİK BULGULAR: Beyin sapı normaldir. Serebellar hemisferler ve vermis normaldir. 4.ventrikül, 3.ventrikül ve lateral ventriküller ile hemisferik kortikal sulkusların genişliği hasta yaşı ile uyumludur. Sentrum semiovalede ve bazal ganlia düzleminde genişlemiş perivasküler mesafeler mevcuttur. Sentrum semiovale ve periventriküler derin beyaz cevher alanlarında birkaç adet ventrikül duvarına yakın yerleşimli gliotik sinyal değişiklikleri mevcuttur. Olgunun kliniği destekliyorsa demiyelinizan hastalık açısından MS protokolünde ince kesit kontrastlı MRG ile ek inceleme yapılması önerilir. Solda mastoid sellülerde minimal efüzyon mevcuttur Kesitlere dahil kemik yapılarda özellik saptanmamıştır.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Handan Selek
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)

Merhaba. Klinik ayrı, rapor ayrı, yorum ayrı olmuş. Bence eşinizi en baştan değerlendirmek gerekli. Geçmiş olsun dilerim.

13 Temmuz 2021 15:30