çd
Soru Sahibi
14 Kasım 2021 00:04

mr sonucu,çözülemeyen şikayetler

hocam merhaba daha önce de yazmıştım size.bu kez ilaçlı beyin mr ı değerlendirmeniz mümkün müdür?yaş 32.erkek. sağ sentrum semiovale anteriorunda her iki parietal lobda subkortikal ve derin beyaz cevherde,solda korona radiata düzeyinde derin beyaz cevher düzeyinde,sol periatal beyaz cevherde T1A da hafif hipointens T2A ve FLAIR sekansında hipertintens görünüm ile karakterize olan multipl beyaz cevher lezyonları görülmektedir.IVKM sonrasında tanımlanan lezyonlarda kontrast tutulum görüşmemiştir.tanımlanan lezyonların islemik gliotik ya da vaskülitik sürece ait olduğu düşünüşmektedir.lezyonların yerleiim yerleri demyelinizan süreç açısından tipik değildir. hocam kalp kontrolü yapıldı.sıkıntı çıkmadı.Riskli bir durum var mıdır mr a göre?şikayetler seyirme,bazı ppzisyonlarda titreme,boyunu taşımakta zorlanma,bacakta güçsüzlük,kulak çınlaması??çok kez iyi doktorlara emg yapıldı bişey çıkmadı.1 yıldır anlam veremiyoruz hocam ???

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Hasan Akdemir
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)

Beyninizde daha çok kanlanma bozukluğuna bağlı olarak geliştiği düşünülen lezyonlar çıkmış ve bunların MS plağı olmadığı kanaatine varılmış. Aralıklı kontrol yapılacak ve yeni şikayetleriniz çıkarsa erken araştırmaya girişilecektir. Geçmiş olsun.

15 Kasım 2021 08:40