KG
Soru Sahibi
21 Şubat 2020 12:03

Mr Sonuçları Hk.

Hocam oncelikle merhaba 44 gunluk bebegimizde, sag perietal lob periventrikuler supraventrikuler derin beyaz cevherde 7×5 mm boyutlarinda sol perietal varteks duzeyinde 7 mm boyutlarinda t1A ve t2a sekansta hiperintens FLAIR sekansta hipointens, SWAN sekansta hipointens hemoraji lehine sinyal intensite degisikligi izlenmektedir. Ayrica posterior perietal vartekste ve prontoperietal lob periventrikuler derin beyaz cevherde Flair aksial kesitlerde sinyal intensite artisi izlenmektedir. Mikroferomajiler gliozis alani ile uyunlu olabilir. Eeg çekimi ve fiziki kontrolünde bir probleme rastlanmadı. Biz yinede fizik tedavi yapıyoruz.Şimdiden teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Öğr. Üyesi Turgut Kuytu
Beyin ve Sinir Cerrahisi

Kranial MR ın cd siyle birlikte gelirseniz daha anlamlı olabilir. Kanamanın derecesini ve büyüklüğünü görmek ve ona göre değerlendirmek gerekir.. Çok geçmiş olsun..

20 Nisan 2020 11:05