ey
Soru Sahibi
11 Nisan 2017 09:30

MR SONUÇ DEĞERLENDİRME

Arkadaşımın oğlu 1,5 yaşında doktorumuz bizden MR istedi ve MR sonucunda Her iki serebral hemisferde frontoparietal periventriküler derin ak maddede ve bilateral parietal subkortikal ak maddede en belirgini 6,5 mm boyutunda T2A-FLAİR serilerde hiperintens IVKM sonrasında anlamlı kontrast tutulumu göstermeyen lezyonlar saptanmıştır.(perinatal asfikdi sekeli?) SONUÇ: Her iki serebral hemisferde frontoparietal periventriküler derin ak maddede ve bilateral parietal subkortikal ak maddede T2A-FLAİR hiperintens anlamlı kontrast tutulumu göstermeyen lezyonlar.(perinatal asfiksi sekeli?) Bu sonuçalar ne anlama geliyor bilgi verirseniz çok sevinirim .Teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)

Bu MR'ı nöroloğunuzla paylaşmanızı öneririm. Bizim işimiz daha çok teşhis konulduktan sonraki süreçte işer. sekel kalmışse terapi programı uygulamak gibi...

21 Nisan 2017 12:46