SM
Soru Sahibi
23 Mart 2016 22:14

Miyopi hastalığı

Merhabalar ben 16 yaşındayım ve gözlerim 6.5 miyop , kornea kalınlığım 487 ileride lazer olamazmışım ama fakik tercihim değil ve bir doktor olarak görme kalitesinin düşüklüğünü bilirsiniz ilerisi icin ne yapmalıyım?

4 cevap
Cevaplar (4)

Benim kanaatim, görüşüm fakik göz içi mercekleri aleyhindedir. Gözlük veya kontakt lens şimdiki seçenekleriniz. 19-20 yaşına kadar lazer ameliyatı olmayıp beklemeniz daha uygun olur görüşündeyim.

27 Mart 2016 20:18
SM
Soru Sahibi

Şuan gözlük veya lens evet fakat ileride düşünüyorum bu ameliyatı ama fakik istemiyorum cunku glokom gibi dezavantajlar yaratabiliyormuş aklıma yatan no touch diye bir ameliyat ama neden kimse yazmıyor sitede hiç denk gelmedim ?

27 Mart 2016 20:21

Hepsi yeni yöntemler. Uzun dönem sonuçları ?? İlk uygulananlardan olma istersen.

27 Mart 2016 20:29
SM
Soru Sahibi

Haklısınız fakat benim yaşım kücük ileride düşünebilirmiyim 7 yıl sonra falan bu yöntemleri?

29 Mart 2016 16:44

Bilim ve teknoloji hızla ilerliyor. 7 yıl sonra bugün merak ettiğin yöntemler belki daha olgunlaşacak veya vazgeçilecek. Yeni seçenekler de ortaya çıkabilir. Şimdi artık derslerine ve ideallerine konsantre ol. Sevgiler ve başarı dileklerimle

29 Mart 2016 20:43
SM
Soru Sahibi

Haklısınız sadece kafama takınca endişeleniyorum 6 numara falan diye derslerimi etkileyebilir yükselmesin diye kitap bile okumak istemiyorum ama takmamaya calısıcam.

31 Mart 2016 00:05

:)

31 Mart 2016 14:10