OT
Soru Sahibi
16 Mayıs 2024 11:50

Mitral kapak yetmezliği hafif

Hocam merhaba bende hafif derece kalp kapak yetmezliği var. Doğum kontröl hapı kullanıyorum adı yasmin. kalp çarpıntısı oluyor gün boyunca. Bu normal mi yoksa başka doğum kontröl hapı mı kullanmalıyım

1 cevap
Cevaplar (1)

merhaba, Hafif mitral yetmezlik sıkıntı oluşturmaz, kullandığınız ilacın direkt çarpıntı ile ilişkisi yok, çarpıntı şikayetiniz varsa öncelikle kardiyoloji muayenesi olun altta yatan herhangi bir ritim bozukluğu var mı, kansızlık var mı öncelikle onlara bakılsın

17 Mayıs 2024 09:26