tn
Soru Sahibi
20 Mart 2018 23:29

Mide küçültme ameliyatı

Sayın Op. Dr. Barış Gülgez, 35 yaşındayım ve kilo ile ilgili problemim var. vücut kitle indeksim 28 görünüyor. Ameliyet sınırının altındayım ama yıllardır kilo vermede başarısız oluyorum. Diyetisyen kontrolünde diyetten tutunda dukan diyetlerine kadar her şeyi denedim. 2 yıl önce mide balonu denedim. 79 kg'dayken taktırdığım balon 6 ay sonra çıkarıldığında 8 kg'dım. Hipotiroid hastayıyım ve 20li yaşlarımdan beri 3 aşağı 5 yukarı 80 kg civarıyım. Bu veriler ışığında mide ameliyatı olmam mümkün mü? Ya da işe yarar mı? Mide balonunu büyük ümitlerle denemiştim ama tam bir hayal kırıklığı oldu. (Silifke'de yaşıyorum. Boyum 1.68, kilom 80) Teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)

Bu kilolardan ameliyat yapamayız doğru olmaz.illa cerrahi düşünüyorsaniz 100kg civarında olmanız gerekiyor

20 Mart 2018 23:39