eh
Soru Sahibi
1 Eylül 2020 08:21

mide kazinmasi

iyi gunler saygi deger hocam..yillar once panik atak ibs ve gastrit tesisi konmus 51 yasinda bayanim bu yasima kadar diyet perhiz midemi korudum diyebilirim ama son bir yildir sürekli bir mide kazinmasi mide guruldamasi mevcut ac olmadigim halde midem kaziniyor bir iki lokma bise yiyince kazinma geciyor 20 dakika sonra gene tekrarliyor her sabah mide kazinmasiyla guruldamasiyla uyaniyorum biseler yiyim diyorum yedikten sonrada mide eksimesi carpinti el titremesi oluyor afedersiniz kendimi kotu hissedince yediklerimi kusuyorum ancak oyle kendime geliyorum diyer ana yemekler dokunmuyor bir tek sabah kahvaltisi beni boyle perisan ediyor ama cikarinca midemden o yedigim sabah kahvaltisini yeniden dogmus gibi oluyorum ne carpinti kaliyor ne titreme ne eksime.. stresli bir hayatim oldu üzüntülerim cok oldu onlarinda etkisi oldugunu biliyorum ama bu durum beni cok rahatsiz ediyor kilo fazlaligim var bu yuzden diyet bile yapamiyorum surekli aclik mide kazinmasi siskinlik yanma depresyon uyku hali sabahlari berbat bir sekilde uyaniyorum bircok mide koruyucu kullandim enson gittigim doktor nexium ve simflat verdi kullandim ama maalesef bir ise yaramadi..bulundugum sehirde artik doktora gitmek istemiyorum hocam artik iyi olacam diye inancimda kalmadi..size sorum yillar once ranitap diye bir tablet kullanmistim onunla sabah kahvaltilari yapabiliyordum bu ranitap mide kazinmasina yanmasina da iyi gelirmi bu sabah aklima geldi size yazayim dedim eczaneden alip kullanabilirmiyim...ayrica beloc 25 lustral 50 mg gunluk ilaclarim var panik atak icin bunlarin yaninda ranitap kullanabilirmiyim birde bunu deneyim hocam cok mutsuzum iglesmek istiyorum.artik bu arada uzun yazdim ne olur hos gorun rahatsizlik verdigim ozur diler basarilarinizin devamini temenni ederim allaha emanet olun

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Muammer Kara
Dahiliye - İç Hastalıkları , Gastroenteroloji

Geçmiş olsun Mide ve kalın bağırsağınız endoskopik olarak değerlendirildi mi

1 Eylül 2020 09:42