ÖT
Soru Sahibi
20 Kasım 2021 01:07

Mide kanaması

Merhaba doktor bey, babam 1 yıl önce mide kanaması geçirdi . Midesinde 3 yere klips yapıldı . 1 yıldan sonra endoskopi kontrolü yapıldı. Raporda Retrofleksiyonda kardiya hiatusu normal izlenmektedir. Mide fundus kardiya korpus ve antrum izlendi.Antrum mukozası genel olarak hiperemik , ödemlidir, antrumdan biyopsiler alındı. Diğer bölgelerde mide mukozasının rengi ve yapısı doğaldı. Midenin peristaltizmi ve hava ile ekspansiyonu normaldir. Mide açlık sıvısı normal izlendi. Pilor açık, bulbus forme . Bulbus ve postbulber bölge mukozası hiperemik ve ödemli izlenmektedir. Tanı: Eritamatöz antral gastrit + duodenit Biyopsi:1. Antrum

2 cevap
Cevaplar (2)
Doç. Dr. Muammer Kara
Dahiliye - İç Hastalıkları , Gastroenteroloji

Geçmiş olsun, önemli bir şey çıkmamış.

20 Kasım 2021 10:11
ÖT
Soru Sahibi

Doktor bey , babamın mide endoskopi biyopsi sonucunu gönderiyorum bakabilirseniz çok sevinirim.teşekkür ederim. Mide , antrum, endoskopik biyopsi: Kronik ınflamasyon :++/+++ Aktivite:0/+++ Glandüler atrofi :0/+++ ınstantinal metaplazi: ınstantinal metaplazi izlenmedi. H. Pylori: giemsa ile yüzey epiteli mukus tabakası içinde H. Pylori izlenmedi

16 Aralık 2021 01:09
Doç. Dr. Muammer Kara
Dahiliye - İç Hastalıkları , Gastroenteroloji

Tekrar geçmiş olsun, patolojide basit gastrit dışında özellik yol.

16 Aralık 2021 21:15