GS
Soru Sahibi
16 Eylül 2012 10:32

Mide endeskopisi

iyi günler hocam. Anneme mide duvarında kalınlaşma nedeniyle endeskopi yapıldı. Sonucu şöyşe.Özafagus: lümen ve mukoza normal. Z çizgisi 38'cm de geçildi. Mide: fundus korpus normal. Antrum hiperemik, ödemli, üzeri eroziv pili görüldü. Biyopsiler alındı. J manevrasında kardia endeskopu tam olarak sarmaktaydı. Duodenum: bulpus ve post bulber normal. CLO: alındı TANI: antrumda üzeri eroziv kabarık pili. Hocam sizden ricam bu endeskopi sonucuna göre biyopsiden kötü bir sonuç çıkar mı ve antrumda eroziv kabarık pililerin görülmesi tehlikeli bir durum mu neden kaynaklanmış olabilir. İlginiz için şimdiden teşekkürler saygılarımla,

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Mehmet Hadi Yaşa
Dahiliye - İç Hastalıkları , Gastroenteroloji

Anlattıklarınızdan annenizin midesinde kötü bir şey çıkma ihtimalı çok düşük. Ama en doğrusu biyopsi sonucunu beklemektir. Selamlar.

2 Ekim 2012 10:49