TT
Soru Sahibi
2 Şubat 2021 23:20

Metastazik prostat

Hocam babam 64 yaşında metastazik prostat kanseri. 2 ay önce İdrara bağlı rahatsızlık ortaya çıkınca farkettik. psa 59, gleasen skor=9 psma-pet çekildi. Kemik lenf ve akciğerde lezyonlar görüşmüştür çıktı. Hormon baskılama ve kemoterapiye başladık. 2 kemoterapi aldık 4 tane daha alacağız. Psa 0,4 e düştü, Diğer değerleri de iyi hiç bir kronik hastalığı da yoktu. 6. Kemoterapiden sonra tekrar pet çekilecek. Süreçte bizi neler bekliyor? Şuan sağlığı gayet yerinde bir sıkıntısı görünmüyor. Ameliyat aşamasına gelebilirmiyiz? Hormon baskılama ve kemoterapi ne kadar durdurabilir ki? Hepimizin morali çok bozuk ne kadar yaşatabiliriz bilmiyoruz.

1 cevap
Cevaplar (1)

Beyefendi Tedavinizin ürolog medikal onkolog ve radyasyon onkolog gözetiminde yürütülmesinde yarar var. Yeni tedavi methodları ile belli bir yol katledilmesi mümkün. Yakın takıp gerekir. Geçmiş olsun

2 Şubat 2021 23:25