GB
Soru Sahibi
25 Eylül 2017 10:16

Metal alerjisi

Hocam iyi çalışmalar ben bundan 2 sene önce metel kaplamalı protez diş yapışmıştı 4 adet sol üst tarafa ozaman herhangi bir şikayetim yoktu bundan 5 ay önce sol alt tarada 3 metal kaplamalı protez yapıldı hiçbir test yapılmadan sol alt taraf takıldıktan sonra benim boynumda ensemde sırtımda karıncalanma ağrı kaşıntı nefez darlığı oldu ama öyle böyle değil tarifi yok sonra faranjit oldum faranjit tedavi edildi sonra başka bir diş hekimine gittim bana bunun nedeni alerji olduğumu söyledi ve yapılan dişleri hemen söktü tum dolguları da 15 gün oldu bende fazla olmasada hala ağzımın içinde sivilce gibi üst damağımın kenarlarında ve yanak içi kenarlarımda var bana denilen zamanla geçer vücut bunu atar dediler ama ben bunları uzunca bir süre ağzımda taşıdım herhangi birşey yapmalımıyım yoksa 4 ay yada 1 sene beklemelimiyim

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Öğr. Üyesi Ramazan Ersoy
Dahiliye - İç Hastalıkları , Alerji Hastalıkları

alerji testlerin yapıldıktan sonra işlemlerin yapılması uygun olur temas ettiğin alerjen saptandıktan sonra uzak durduğuna alerjin tekrarlamaz

27 Eylül 2017 16:24