gH
Soru Sahibi
13 Kasım 2013 11:26

merheba oğlum 5 yaşında ve sayıları öğrenemiyor

merheba oğlum 5 yaşında bu sene ana okuluna başladı fakat bir türlü sayıları öğrenmemekte inat ediyor normalda çok dikkatli bir çocuk fakat sayılar konusunda inat eder gibi bir hali öğretmenine sorduğumuzda gayet algılaması dinlemesi iyi diyor. sizce ne yapmalıyım. acaba bir gelişim bozukluğumu şimdiden çok tşk..

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Alper Yılmaz
Çocuk ve Ergen Psikiyatristi

Genel olarak eğer öğrenmesi iyi ise arkadaş ilişkilerinde problem yok şa acele etmemenizi öneririm fakat bu durum anaokulun sonuna kadar düzelmezse o zaman bir çocuk psikiyatristinden yardım almanızı önerrim

20 Kasım 2013 10:35