ŞS
Soru Sahibi
18 Mayıs 2020 04:50

Merhabalar hocam

Merhaba hocam size danışmak istediğim şeyler var malezeef bu konuda çok cahil ve takıntısıyım... ben ocak ayında adet görmedim önceden düzenliydi. Ama herhangi bi cinsel ilişkim veya cinsel yakınlaşmam da yok benim...şubat ayının ikinci yarısına kadar bekledim adetimi gelmeyince ben doktora başvurdum doktor gebelik testi istedi negatifti. Ardından bana duphaston verdi kullanmaya başladıktan 2-3 gün sonra lekelenme oldu sonra az kan geldi ilacı kestim ve kanama arttı ben bu kanamayı görürken doktorun bana hormon bozukluğu sebebiyle güneşle diye bi ilaç verdi bu arada dış ortamdan hamilelik diye bi şey duydum yani abisinin spermli peöeyesiyle bi kız hamile kalmış banyoda kalan sperm salgılarıyla hamile kalmış gibicesinden başta komik geldi ama bu düşünceye saplandım ve kurtulamadım. Mart ayı oldu gynelle kullanıyorum 7 gün ara verdim bi kaç gün bekledim karnıma bi baskı hareketi uyguladım ertesi gün kan geldi benim bu düşüncelerim devam ettiği için doktora başvurdum maalesef doktora anlatamadım karından usg ile baktı yumurtalıkları ve rahim normal denildi kanama miktarı az ama gün olarak 7 gün sürdü hep leke leke geldi ilac azaltır dediler Nisa’n ayı oldu 7 günlük arada yine kanama geldi yine aynı şekilde 6-7 gün sürüyor ama hep leke leke çok az kan geliyor hocam ben korkuyorum karnından şiş . Ocak ayonda adet görmedim şubat 18 inde doktora gittim ocak ayında bu şekilde hamile kalmadığımı anladım çünkğ gebelik testi negatifti ama sürekli aetık duşa kimden sonra girdim ama hangi peçeteyi kullandım acaba kullandığım peçetede sperm var mıydı diye düşüncelere saplandım *** *** ** ovan 6-8-14 şunat tarihinde duşa kimden sonra girdiğimi hatırlamıyorum karından usg 26 Mart’ta çekilmişti şubatta gittiğim yerlerde kadınlar tuvaletinde spermli peçete olacacağını falan düşünmeye başladım artık?

2 cevap
Cevaplar (2)
Doç. Dr. Özlem Gün Eryılmaz
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Bu düşünceleriniz çok sağlıklı değil. Kimse duştan gebe kalmaz. Sürekli doktora gitmeyin fakat bu takıntıyı aşamıyorsanız bence korkularınız için psikolojik destek alabilirsiniz. Geçmiş olsun

18 Mayıs 2020 18:48
ŞS
Soru Sahibi

Kimde de duştan gebe kalmaz diyorsunuz ama ben oturarak yıkandığım zamanlar oldu onun içim şüphe ediyorum bir de spermli peçeteyi kullanmış olabilir miyim diye korkuyorum *** *** **ocak 3-4-5-6 lubat tarihlerini pek hatırlamıyorum 18 inde gebelik testi negatif çıktı dupjasyon kullanırken kan geldi sonra da bu kanama gelmezdi değil mi ? Sonra gynelle ile 7 günlük arada kanama geldi ama hep az hiç kırmızı kan gelmedi. 26 Mart’ta usg ye girdim karındna bakıldı gebelik olsa gözükür müydü . Bu arada psikolojik destek alacağım teşekkürler

19 Mayıs 2020 02:22
Doç. Dr. Özlem Gün Eryılmaz
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Gebe değilsiniz. Genç yaşlarda cinsel deneyimsizlikten kaynaklanan korkular olabilir. Kafanızda çok büyümüş bu meseleler. Destek almanız iyi olur. Geçmiş olsun

24 Mayıs 2020 21:44