KE
Soru Sahibi
17 Ağustos 2011 21:25

merhabalar hocam; benim bu ay adetim pembe renk ve iki gün ağrı çektim beka

merhabalar hocam; benim bu ay adetim pembe renk ve iki gün ağrı çektim bekarım 32 yaşındayım nedeni ne olabilir. ilk günüm bugün ve hala çok açık renk pembe ilgimi çikti ve beni korkuttu açıkçası menopoz olabilirmi internette araştırma yaptım. genelde hamile felan bahsediliyor. böyle birşey söz konusu dahi olamaz yardımcı olursanız sevinirim... teşekkür ederim...

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Metin Güner Mutlu
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Merhaba Emine Hanım. Adet düzensizliğinin pek çok sebebi olabilir. Menopoz olması çok uzak bir ihtimal. Tam nedeni söyliyebilmek için muayene , ultrason ve bazı tetkikler gerekli. Ancak sürekli düzenli adet gören bir hanımda arada sırada düzensizlikler oluyorsa bunların nedeni genellikle basit çevresel koşullara bağlıdır ve genelliklede bir müdahale gerektirmez. Sağlıklı günler dileğiyle. Dr Metin Mutlu

21 Ağustos 2011 16:35