BK
Soru Sahibi
16 Ekim 2010 23:31

Merhabalar.Doğum kontrol için yasmin kullanmaya başladım.Adetimin ilk günü

Merhabalar.Doğum kontrol için yasmin kullanmaya başladım.Adetimin ilk günü kullandım.Normalde adetlerim 4-5 gün sürer, en fazla 6 günde biter.Fakat kullanalı 10. gün ve benden hala kanama geliyor.Normalde adetimin ilk iki günü çok kanama olur, normal kan gelir, son günlerde kahverengi olmaya başlar ve biter.Ancak 3 gün önce herhalde bitiyo dedim, ertesi gün yine normal kan renginde oldu.Son günlerde de aynı, bi kahverengi oluyor bi kırmızı.Bu durum ne kadar sürer.Adete yönelik tüm sendromlar var

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Gökmen Sukgen
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Doğum kontrol haplarının kullanımında özellikle ilk aylarda ara kanama şeklinde kanamalar beklenebilmektedir,ilerleyen zamanlarda ara kanama sıklığınızda azalma olacaktır.

17 Ekim 2010 13:23