KC
Soru Sahibi
20 Mayıs 2020 00:38

Merhaba hocam

Atila hocam merhaba , sizs sosum şu hiç cinsel birliktelik veya cinsel yakınlaşma olmadan ortak kullanılan yerlerde bi erkek boşaldıysa gebelik oluşur mu yani şöyle spreyli peçete bilinmeden kullanılsa ya da banyoda oturarak yıkanılsa önceden meni geldiyse oraya gebelik oluşur mu spermlee dışarda belli başlı dakikalarda yaşıyor biliyorum ama ne kadar süre geçtiğini ben bilemem ama korkuyorum bu şekilde hamile kalmaktan ocak ayında adet görmedim şubatta başvurdum gebelik testi de negatifti Ocak’ta bu şekilde hamile kalmadığımı anladım gebelik testi 18 şubatta istendi sonra duphaston kullanırken kan geldi ama şubat ayından çok korkuyorum . Sonra gynelleye başladım duphaatonve ile kanama görürken 7 günlük arada kanama geldi ben doktora gittim karnıma darbe almıştım bilemedim 26 Mart’ta girdim usg de normaldi herşey gynelleye devam ettim Nisa’n ayında da geldi 7 günlük kanama miktar olarak az ama 6-7 gün leke leke geliyor yuvarlak pıhtı geliyor ocak sonunda ve şubat ayında şu şekilde hamile kalmış olsam duphasyon kullanırken kanama gelir miydi sonra gynelle bu kanamalar gelir miydi ve 26 Mart’ta usg ile çıkar mıydı teşekkürler sizce gebelik var da ilacs bırakmaya bağlı mı oluyor kanamalar

3 cevap
Cevaplar (3)
Prof. Dr. Atilla Köksal
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi

Sizde gebelik anlattıklarınız göre yok merak etmeyin.Kanamalar ilaç bırakmaya veya düzensiz kullanmaya bağlı olabilir.

20 Mayıs 2020 02:02
KC
Soru Sahibi

Hocam teşekkürler yanıtınız için ben ilacı hiç aksatmadım saatine bile dikkat ettim hatta ama şimdi sizden değerlendirmenizi istediğim bazı sorularım daha var ocak sonundan şubat ortasına doğru birden fazla anlattığım şekilde şüpheli durumum var yerde oturarak yıkanmak veya peçete kullanmak gibi duyduktan sonra çok dikkat ettiğim için sonrasından şüphe etmiyoruum aklıma sürekli ihtimaller ve daha fazlası geliyor her seferinde.. bu tarihlerde gebelik oluşmuş olsa şubatta duphaston kullanırken kanama olur muydu ? Gebe kadının bu ilaçla kanaması olur mu ? Sonrasında gynelle kullanmaya başladım ben gynelleye ara veririz de 7 günlük arada kanama gelir ya mart nisan mayıs tarihinde 7 günlük arada her dseferinde kanama geldi gebe kadının ilaçla 7 gün arasında kanaması olur mu sizce düşük kanaması olsa ilacı kullanırken de devam eder durur değil mi korkuyorum veya sizce düşük kanaması değilde ilacı bırakınca ilacın doğal etkisiyle mi kanama görüyorum .. çok yaşım da genç cinsel bilgi yakınlaşmak veya bi tecrübem de Yok...

21 Mayıs 2020 06:19
Prof. Dr. Atilla Köksal
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi

Gebelik yok merak etmeyin.İlaç kullanıp kestiğinizde gebelikte kan gelmez.Normal insanda ilaç bıraktıktan sonra kanama olur.

21 Mayıs 2020 15:11
KC
Soru Sahibi

Teşekkürler Hocam bi doktor nadir sen olsa ilaca bağlı kanama olabilir falan demişti düşük olasılık falan dedş o yüzden sordum size anan bu şekilde gebelik zaten imkansıza yakın bir de bu durum zor o yüzden konuyu kapatabilirim sanırım bir de cuma günü muayene olmaya gittim doktora gebelik diye bahsetmedim karından usg ile baktı ben ocak sonundan şubat sonuna kadar şüpheleniyorum geç döllenme bile olmuş olsa eğer mesela 26 mayısta karındna bakıldı bi şey çıkmadı bu zamana kadar oluşmuş olsa gözükürdü değil mi benim karnım çok şiş de o yüzden soruyorum

26 Mayıs 2020 01:12
Prof. Dr. Atilla Köksal
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi

Ultrasonda gözükürdü.

26 Mayıs 2020 10:14