CM
Soru Sahibi
19 Mayıs 2020 23:49

Merhaba hocam

Aysu hanım merhaba ben size bişey danışmak istiyorum. Maalesef bu konuda çok bilgisiz ve takıntılıyım banyoda oturarak yıkanmakla gebelik oluşur mu yani bizden önce girmiş bi erkek boşaldıysa falan Veya bilmeden spermli peçete ile genital Bölge yüzeysel temizlense gebelik oluşur mu cinsel birliktelik veya cinsel yakınlaşma yaşamadım daha önce. İlk önce banyo takıntım başladı sonra acaba birinin peçetesni mi kullandım takıntısı başladı ocak ayında adet görmedim şubat ayında doktora başvurdum gebelik resti istedi negatifti bu takıntılarım ondan sonram oluştu zaten bana duphaston verdi ocak ayında bu şekilde hamile kalmadığımı gebelik restiyle anladım ama şubattan şüpheliyim gebelik testi 18 şubatta yapıldı sonda duphaaton yazıldı kullanırken az damla damla kan geldi kestim sonra pıhtılı kanamaya dönüştü . Gynelleye başladım sonra 7 gün ada verdim karnıma baskı yaptım ertesi gün geldi miktar olarak az 7 gün leke leke geldi 26 Mart’ta doktora başvurdum ben ocak sonundan ve şubat ayından şüphe ediyorum karından usg ile bakıldı yumurtalıklar ve rahim normal denildi Nisa’n ayında gynelle ile 7 günlük arada yine geldi yine miktar olarak az 6-7 gün sürdü dediğim gibi ocak sonundan ve şubat ayından şüphe ediyorum sonrasında dikkatli oldum kendimi korudum usg ile çıkar mıydı ve bu kanamalar gelir miydi gebelik olsaydı? Ocak sonu şubat ortası yapılan gebelik testinden çıkar mıydı sadece bir günden şüphelenmiyorum . Sizce gebelik var da ilacı bırakmama bağlı mı oluıe bu kanamalar

2 cevap
Cevaplar (2)
Op. Dr. Aysu Nida Dai
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Gebelik bu şekilde oluşmaz, seninki tamamen psikolojik takıntı, merak etme. Elinle karnına bastırarak adet kanını getiremezsin, Senin sadece adet düzensizliğim var Düzgün şekilde adet düzenleyici kullanman gerekir.

20 Mayıs 2020 19:23
CM
Soru Sahibi

Teşekkürler . Son olarak hocam şimdi ben ocak sonundan şubat ortasına kadar şüpheleniyorum ciddi zor günler geçirdim hafta korktum dikkatsiz biri olduğum için ama şüphelendiğim tarihlerde de adetim gelmemişti zaten gecikmedeydi doktor gebelik testi istedi negatifti ama birden fazla durumu değelendirdiğim içim ikna olamadım ama duphaston kullanırken lekelendim az kan geldi yani bu gebelik olmadığını gösterir değil mi 26 Mart’ta da usg de gebelik saptanırdı herhalde bir aydan fazla zamanlardan bahsediyorum. Mart nisan mayıs ayında gynelle kullandım 7 gün ara verdim ilaca ara verince hep kanama geldi gebelik olmuş olsa bütün bu kanamaları gelmezdi değil mi ? Süşük kanaması olsa ilaö kullanırken de olabilirdi ? Ya da gebelik olmuş da ilacı bırakmaya bağlı mı geliyor kanama

21 Mayıs 2020 03:02
Op. Dr. Aysu Nida Dai
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Evet, gebelik yoktur, kaygılanmayın

22 Mayıs 2020 01:58