OA
Soru Sahibi
11 Ağustos 2011 14:57

Merhaba hocam 11 haftalık hamileyim, kan testi sonuçlarımdan bazıları norm

Merhaba hocam 11 haftalık hamileyim, kan testi sonuçlarımdan bazıları normalin üzerinde çıktı, bunlar: Anti cmv Igg 10,8 Reactiv Anti Hbs 52 Reactiv Anti Rubella Igg 319 Reactiv ne anlama geliyor, açıkcası çok korktum cevabınızı bekliyorum teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Kenan Keskin
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji

Bunlar normal sonuçlar, ne senin ne de bebeğin için herhangi bir risk anlamına gelmez. 1. ve 3. sırada yer alan testlerin IgM olanları pozitif olursa o zaman bir risk söz konusudur. Onlar yapılmış ve negatif bulunmuşsa o takdirde hiç bir problem yok demektir.

11 Ağustos 2011 15:27