kh
Soru Sahibi
28 Temmuz 2021 17:50

merhaba emine hanim.

emine hanim yine geldim. oncelikle zaman ayirip cevap yazdiginiz icin tesekkur ederim. deri testi yapildi.hatirlarsaniz siddetli kasinti sorunu icin yazmistim. ev tozu ve ot poleni alerjileri var.alerjik bunyeli bir cocuk ama dr ciddi boyutta alerjisi olmadigini soyledi.kasinti icin kuru cilt ve urtiker teshisi konuldu.cilt bakimi ve nemlendirmeyle dikkat edilerek gecicegini soyledi. ot polen alerjisi 5.58 asiri yuksek degil.bu alerjiler zamanla gecer mi mesela astim olur mu alerjisi olmasi demek astimi var demek midir. oyle nefes daralmalari oksurukleri yok cigerleri hep temiz kandaki degerleri iyi.bulundugum yerde alerji bolumu sadece sehir hastanesinde var ve bu sorulari sormak icin cok kisitli zaman oluyor.ev tozu alerjisi var demek astimi mi var demek mesela. tani olarak mhrs de tanimlanmamis astim yazmasi astimi oldugunu mu gosterir. dr kasintilar icin alerset surup kullanmami onerdi. bu alerjiler o kadar karmasik ki icinden cikamiyorum cok tedirgin oluyorum. yakin olsam cikar size muayeneye gelirdim ama mumkun degil. bu konularda bilgiliyimdir deterjan kullanmam kiyafetlerine pamuklu olmasina onem veriririm.evimi az esyali ve temiz tutarim.kullandigim urunlere dikkat ederim. kimyasal urunleri hayatimizdan cikardik. bir cocugun alerjik bunyeli olmasi ileride astim olmasi ya da astimi mi var demektir hocam. hapsuruk ve cilt kasintisi disinda bir problemi yok.kafam cok karisik. cevaplariniz icin cok tesekkur ederim hoscakalin...

1 cevap
Cevaplar (1)

Bir çocuk alerjik bünyeli ise deride üst solunum yollarında ve alt solunum yollarında alerjik Sorunlar olabilir ancak deride alerji problemi olan çocuğun astım olacak diye bir kayde yok Bu yüzden endişelenmeyin

30 Temmuz 2021 09:05