TG
Soru Sahibi
9 Nisan 2009 22:54

Merhaba doktor bey,annemin aldığı kağıtta şöle bişey yazıyor bu ne demek ac

Merhaba doktor bey,annemin aldığı kağıtta şöle bişey yazıyor bu ne demek acaba? -Sol meme aksillar kuyrukta 2 ade,düzgün konturlu opasite mevcuttur(intramammarian lenf nodu?,kist?,fibroadenom?) -Sol meme orta hat derin planda asimetrik dansite mevcuttur. Bilaleral meme USG incelemesi önerilir bilmediğimiz bi çok terim ver araştırdım ama bulamadım ne yazıkki,bu koduna yardımcı olursanız çok seviniriz.

1 cevap
Cevaplar (1)

sol memede iyi huylu iki yspı olma olasılığı mevcut anncak gine aynı mr-eme derin planda mammografi ile aydınlatılamıyan bir başka yoğunluk var bu nedenle usg yapılması önerilmiş. Bende bu tetkikin yapılma istemine katılırım.

10 Nisan 2009 09:28