ŞH
Soru Sahibi
29 Nisan 2011 11:47

merhaba bende uzun zamandır reflü hastalığı var ve ppi ilaçları ve gaviscon

merhaba bende uzun zamandır reflü hastalığı var ve ppi ilaçları ve gaviscon şurup tedavisi görüyorum. son yaptırdığım endoskopide refü ve inlet patch çıktı.ilaçlara ilave kreon ,motilium,ve famodin verdi doktorum ama bi yarar göremedim açıkçası.boğazımda sanki devamlı bir cisim varmış gibi oluyor yutkunuyorum rahatsızlık veriyor .bu yabancı cisim hissi inlet patch denmi kaynaklanıyor yoksa reflü denmi acaba ? birde bu inlet patch yeni birşey galiba pek döküman bulamadım ne olduğu hakkında, ciddi sonuçlara yol açarmı ve tedavisi nedir ?

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ahmet Dobrucalı
Dahiliye - İç Hastalıkları , Gastroenteroloji

www.drahmetdobrucali.com adresine girip reflü konusun okuyun yardımı olacaktır. Şikayetleriniz sizi belirgin ölçüde rahatsız ediyor ve yaşam kalitenizi olumsuz yönde etkiliyorsa doğru teşhis ve tedavi için *** *** ** den randevu alabilirsiniz. Geçmiş olsun.

29 Nisan 2011 12:24