ÇB
Soru Sahibi
9 Kasım 2007 09:52

Merhaba, Ben 44 yaşındayım, yaklaşık iki aydır saç diplarimde ve kulak arka

Merhaba, Ben 44 yaşındayım, yaklaşık iki aydır saç diplarimde ve kulak arkasında yara oluştu, doktor ekzama olduğunu söyledi, Nizoral şampuan Advantan pomat, Dermovate saç losyonu kullanıyorum.Kulak arkasındaki yara iyileşti fakat saç derisinde devam ediyor.yara olan bölgede saçlarım döküldü tekrar saç çıkar mı.Saç diplerinde neden iyileş miyor.Ekzama neden oluşuyor, tekrarlarmı kesin tedavisi mümkün mü saç boyaları, ekzama oluşumuna sebep olur mu.Nasıl boya kullanmalıyım.Teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)

Sayın ilgili, Eğer saç diplerindeki yara derinse ve saç kökünü etkilemişse oradan bir daha saç çıkmaz.Sizi görmediğim için bu durumun derecesini bilemiyorum.Biz bu hallerde saç dibinden kültür antibiyogram yaparak, buna ait ilaçları gerek lokal, gerekse genel olarak kullanıyoruz.Sonra da saç diplerine küçük iğneler yapıyoruz.Daha fazla bilgi için beni cepten arayabilirsiniz. Sağlıklar dilerim. Prof. Dr. Nuran Atmanoğlu ( Cildiye Mütehassısı) Cep tel:*** *** ** 11

10 Kasım 2007 07:00