AY
Soru Sahibi
31 Temmuz 2018 19:40

Menüsküs yırtığı

Hocam merhaba nasılsınız 45 gün önce artroskopi işlemi ile sol dizimden menüsküs yırtığımın bir kısmı alındı 20 gün oldu fizik tedavi görüyorum delik yerlerimin bulunmus oldugu noktalar yük verince ağrı yapıyor vede dizimi açıp kapatınca parmak çıtlatma sesi gibi ses geliyor sizce bu normalmidir doktorum ödemin oldugunu belirtti fakat ben emin olamadım fikrinizi almak isterim

1 cevap
Cevaplar (1)

Artroskopi ameliyatları yapılırken diz kapağının sağ ve sol yanından dizin içine girmek için kullanılan 2 adet delik açılır ve bu deliklerden cerrahi aletler ve kamera yardımıyla işlem yapılır. Ameliyat sonrası bu giriş bölgelerindeki bağ dokusunun zayıflaması ve altında bulunan yağ dokusunun cilde doğru baskı yapması normal olarak gördüğümüz bir durumdur. Hatta bu bölgelerde (Özellikle dış kısımdaki portalde) uzun süre dizi büktüğünüzde şişlik devam edebilir. Ancak 45 gün sonunda FT görmenize rağmen ağrı olması beklemediğimiz bir durumdur. Ses gelmesi çok önemli olmamakla beraber dizinizin tekrar kontrol edilmesini öneririm.

3 Ekim 2018 09:45