ce
Soru Sahibi
9 Kasım 2018 09:21

Menenjit hakkında

İyi günler dilerim hocam. Geçtiğşmiz pazar eşim ve ben bir cafede oturuken arkadaşım ve eşi geldi. Yanaktan öpüştükten sonra çocuklarıyla biraz kucagımıza aldık.Olaydan salı günü ogrendıkkı menenjit teshisi konmuş. 20 dakikalık bşr konuşmadan bulaşma olmuşmudur. Ogrenir ogrenmez eşimde cocugumda antibiyotik cipro 750 mg sabah akşam 2 gün. Kızımda 3.5 yasında augmentin 450.2 gün sabah akşam içiriyoruz. Sormak istediğim bize bulaşma olmuşmudur.

2 cevap
Cevaplar (2)
Uzm. Dr. Şafak Göktaş
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji , Medikal Estetik Tıp Doktoru

Merhaba. Ne tip menenjit olduğu önemlidir bu durumda. Sonrasında size daha net bir cevap verebilirim.

14 Kasım 2018 10:51
ce
Soru Sahibi

Anladım hocam viral oldugu söylendi bugun 11 gun belli olmadan zaten kızıma eşime cocuguma antibiyotik uygulamıştım. Ama viral olunca ne yapacagımızı bilemedik

14 Kasım 2018 13:17
Uzm. Dr. Şafak Göktaş
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji , Medikal Estetik Tıp Doktoru

Meningokok menenjiti bulaş olabilir, diğer çeşitlerde bulaş olmaz.

15 Kasım 2018 14:38