AB
Soru Sahibi
10 Ağustos 2017 17:04

Memede lezyon

Merhabalar. Sağ mememde ağrı şikayetiyle doktora gittim. Ultrason çekildi. Sonuç olarakta; sol meme ÜDK da yaklaşık 14×6 mm boyutlu hafif hipoekoik yer yer mistik, lobüle konturlu lezyon izlenmiştir( final fibrokistik değişiklik alanı, atipik uzanımlı mikrokistik değişiklik gösteren glandüler doku?) .Lezyon komşuluğunda ayrıca 5 mm boyutta lezyon izlenmiştir. Takip ve MRG önerilir. Her iki aksillada milimetrik kısa aksa sahip reaktif bir kaç lenf nodu izlendi. Memelerde solid kitle lezyonun saptanmamıştır. RDUS bakıda tanimlanan lezyonlarda vasküler yapı kodlanmamıştır. Hocam bu ne demek tehlikeli bir durum sözkonusumu. Teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)

Tehlikeli bir şey Yok 6 ay sonunda tekrar ultrason kontrolü yaptırın geçmiş olsun

10 Ağustos 2017 22:16