ŞM
Soru Sahibi
28 Haziran 2015 11:28

memede kronik ağrı

İyi günler Arzu Hocam, Ben daha önce de size aynı siteden sorunumu anlatmıştım. O sırada yurtdışında kongrede olduğunuz halde, hiç bekletmeden cevap verdiğiniz için teşekkür ediyorum. Beni çağırmıştınız ama inanın ki, eşimi ikna edemedim. O kadar uzun süredir doktorlara gidiyorduk ki, artık o da bıkmıştı. Neticede çok fazla ısrar edemedim. Hocam ben geçirdiğim meme küçültme sonrası başıma gelenleri anlatmıştım. oluşan kitleler, yağ nekrozu ve şiddetli ağrılar... Bu ağrı benim yakamı bırakmadı bir türlü. Daha önce doktor bir arkadaşımın tavsiyesi ile, anestezi ve reanimasyon uzmanına gittim ve bir süre benimle ilgilendi. Bu tedavi sonunda bir sonuç elde edemedik. Doktor hanım bana, bloklardan bahsetti ve bu sayede sinirlerin devre dışı bırakıldığını, ağrının hissedilmediğini söyledi. Daha sonra bir eksizyon operasyonu geçirdim, sol memedeki yağ nekrozu alındı ama sağ memedeki fibroz doku alınmadı. Alınmayan ve daha önce de ağrı yapan kısım, şu an beni hayattan soğuttu. Tekrar aynı şeyleri yaşamak, depresyona girmeme neden oldu. Hocam sizden rica ediyorum, böyle bir yöntemle, yani sinirlerin yakılması, devre dışı bırkılması sözkonusu mu? Gerçekten ben çok acı çekiyorum ve artık ameliyat olmak istemiyorum. Bu yöntemler çok pahalı mıdır? Maddi yönü de kendimi geri çekmeme neden oluyor? Değerli bilgilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim. Mürvet Şahin

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Arzu İrban
Anestezi ve Reanimasyon , Algoloji (Anestezi ve Reanimasyon)

Sayın Mürvet Hanım, Öncelikli olarak tekrar geçmiş olsun. Bu tür durumlarda uygulanan farklı blok yöntemleri var. Ama öncelikli olarak doğru bir ilaç tedavisi uygulandı mı? Tabii tüm bunlara muayenenizi yaptıktan sonra karar vermek gerekiyor. İyi günler dilerim.

29 Haziran 2015 08:15
ŞM
Soru Sahibi

İyi akşamlar Arzu hocam, En kısa sürede size muayene için gelmeyi düşünüyorum. Bugüne kadar yapılmış tüm tahlil ve tetkikleri de yanımda getireceğim. Umarım sayenizde bu kötü günleri atlatırım ve sağlığıma kavuşurum. İlginize teşekkürler...

2 Temmuz 2015 19:16
Prof. Dr. Arzu İrban
Anestezi ve Reanimasyon , Algoloji (Anestezi ve Reanimasyon)

Görüşmek üzere

4 Temmuz 2015 11:38